obrazok

Používanie a údržba

Používanie

Výrobky z materiálov solid surface - umelý kameň nepotrebujú vzhľadom na svoju vysokú odolnosť žiadne špeciálne zaobchádzanie. Aj napriek tomu sa radšej vyvarujte dlhšiemu pôsobeniu prírodných kyselín (víno, ovocné šťavy), ktoré môžu spôsobiť škvrny .

Výrobky z materiálov solid surface – umelý kameň neslúžia na odkladanie rozpálených predmetov (napr. hrnce zo sporákov a varných platní). Taktiež sa neodporúča krájať priamo na doskách z umelého kameňa. Vždy použite podložky na to určené.

Skôr ako do drezu alebo vaničky z umelého kameňa vylejete horúcu tekutinu, nezabudnite pustiť studenú vodu!

 

Údržba

Väčšina znečistení sa dá odstrániť teplou vodou, prípadne saponátom (Jar, Pur...). Po použití saponátu čistené miesto dobre umyte čistou vodou. Na čistenie sú vhodné aj prípravky na čistenie skla (Okena, Clin...), prípadne citrónovú šťavu alebo kyselinu citrónovú.

Pri ťažkom znečistení môžete použiť brúsne rúno scoth brite (zelená drsná časť hubky na riad), čistiace prášky, alebo prípravky s tzv. tekutým pieskom. V tom prípade, ale musíte rátať s tým, že čistené miesto môže mať iný stupeň lesku ako zvyšok materiálu.

Neodporúča sa čistiť materiál prípravkami na báze rozpúšťadiel (acetón) ani riedidlami.

Pre bežnú údržbu sa odporúčajú prípravky na ošetrovanie nábytku na báze prírodných voskov (napr. Pronto, Diava ...).

Ako každý materiál, aj umelý kameň – solid surface po čase používania môže vykazovať známky opotrebenia. Povrch sa dá v rámci mimozáručného servisu obnoviť strojovým prebrúsením a preleštením. Takže Váš výrobok bude opäť ako nový.